Vino e Cuore s.r.o.

Logo Vino e Cuore

Společnost Vino e Cuore s.r.o. vznikla v létě roku 2008. Je spojením přátel, kteří milují Itálii, její kulturu, historii, architekturu, kuchyni a hlavně kvalitní Italská vína.

Spojením špiček pracujících ve vrcholné gastronomii a předních odborníků z oblasti světové kardiologie vznikla společnost „Víno a Srdce“ neboli italsky „Vino e Cuore“. Zakládá si především na vynikající kvalitě a na velmi pečlivém výběru vinařství, se kterými spolupracuje. Cesty za vínem do Itálie jsou vždy promyšleně plánovány a tvořeny na základě hodnocení vinařství a velikosti produkce jednotlivého výrobce.

Prioritou jsou vinařství a vinařské projekty s každoročně velmi kvalitní a vyváženou produkcí vín. To je také důvod způsobu prodeje vín na českém trhu. Společnost se zaměřuje pouze na kvalitní gastronomická zařízení, malé vinotéky a privátní klientelu, která si ráda dopřeje výborná italská vína. V supermarketu ani velkoobchodě se s těmito víny nesetkáte.

V současnosti je v portfoliu 22 vinařství z 5 nejdůležitějších vinařských regionů Itálie, tj. Toskánsko, Piemonte, Veneto, Alto Adige a Friuli - Collio. Nedílnou součást portfolia dnes také činí distribuce vinařství Georg Mosbacher z oblasti Pfalz v Německu.

Společnost nabízí jak minerální a svěží bílá vína z typu Pinot Grigio nebo Pinot Bianco, Soave, Gavi či Vermentino, tak šumivé Prosecco nebo i velmi plná a světoznámá vína typu Brunello di Montalcino, Chianti, Barolo, Amarone della Valpolicella nebo Barbaresco. Ale v nabídce jsou samozřejmě i další vína.