Vino e Cuore s.r.o.

Logo Vino e Cuore

Společnost Vino e Cuore s.r.o. vznikla v létě roku 2008. Je spojením přátel, kteří milují Itálii, její kulturu, historii, architekturu, kuchyni a hlavně kvalitní Italská vína.

Spojením špiček pracujících ve vrcholné gastronomii a předních odborníků z oblasti světové kardiologie vznikla společnost „Víno a Srdce“ neboli italsky „Vino e Cuore“. Zakládá si především na vynikající kvalitě a na velmi pečlivém výběru vinařství, se kterými spolupracuje. Cesty za vínem do Itálie jsou vždy promyšleně plánovány a tvořeny na základě hodnocení vinařství a velikosti produkce jednotlivého výrobce.

Allegrini

Allegrini je v dnešní době považováno za jedno z nejlépe hodnocených a nejvýznamějších vinařství v celé oblasti Valpolicella v regionu Veneto. Vinařství je vyhlášeno především výrobou vína Amarone della Valpolicella, které patří k absolutním špičkám svého regionu.

Angelo Gaja

Angelo GAJA se stal ikonou mnoha milovníků perfekcionalismu, luxusu a absolutní dokonalosti italských bílých, ale především červených vín Barbaresco. Podle významného průvodce italskými víny Gambero Rosso je Angelo GAJA hodnocen jako nejlepší vinař v celkovém hodnocení tohoto Guide. Samotný Angelo Gaja je již čtvrtou generací Piemontského vinařství, kterou zdědil velké vinařské tradice, které počaly, když bylo vinařství nesoucí jeho jméno GAJA založeno v roce 1859.

Ca´del Baio

O toto velice tradiční vinařství, které se předávávalo z otce na syna se v dnešní době stará italský „sympaťák“ Giulio Grasso se svojí manželkou a 3-mi dcerami. Nejstarší z nich Paola, je mu dnes pravou rukou a umění výroby a pěstování révy postupně přebírá, stejně tak jako obchod.

Cantine Riondo

Vinařský podnik nacházející se nedaleko nádherného městečka Soave. Na rovinatých rozsáhlých vinicích vyzrávají hrozny odrůdy Prosecco, ze které poté sklep Riondo vyrábí lahodná a šťavnatá nejen perlivá vína.