Znovín Znojmo a.s. - Nejlepší vinařství roku 2012

Logo Znovín

Společnost Znovín Znojmo a.s. - Nejlepší vinařství roku 2012 patří ke stálicím moravského vinařství. Svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním podnikům. Denně prodá 17 000 lahví.

Znovín Znojmo je výrobce tradičních odrůdových vín. Vedle rozmanitého sortimentu odrůdových vín má v nabídce také speciality – suché a polosuché pozdní sběry, vína kategorie výběr z hroznů a výběr z bobulí, vína ledová a slámová i šumivá vína – sekty. Nabízí příjemná vína s typickou aromatičností a harmonickým sladěním zbytkového cukru a atraktivních kyselin.

Viniční trať Peklo

Vinařská obec Šatov

Vysoce kvalitní vinařská poloha ve tvaru sedla, kde hrozny jsou po celý den vystaveny slunečnímu záření doslova jako v pekle.

Vína z ekologicky čisté krajiny II.

Ledňáček říční – Alcedo atthis

Nová řada vín vyrobená cryomacerací

Víno a drahokam ptačí říše – ledňáček. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete při svých vycházkách přírodou překrásně zbarveného modrooranžového mystického ledňáčka říčního (Alcedo atthis).

Vína z ekologicky čisté krajiny I.

Ještěrka zelená – Lacerta viridis

Vína označená samolepkou „JEŠTĚRKA ZELENÁ“, latinsky LACERTA VIRIDIS, jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené.