Znojemskem pěšky i na kole

1. 6. 2017

V rámci naší jarní cesty za vínem jsme další den věnovali pěší turistice. Vydali jsme se od šatovského bunkru přes Hnanice směrem k Dyji. Naším cílem byl Šobes. Byla to hezká procházka okořeněná několika vinnými zastávkami. Při cestě zpět jsme se ještě zastavili v Šatově v Malovaném sklepě a prohlédli si také naučnou vinici se starými odrůdami révy vinné. Pak už nás čekala restaurace Moravský sklípek, kde jsme měli připravená vína z našeho soukromého archivu. Ochutnávka se vydařila, všechna vína ročníků 2006 – 2009 byla výborná. A nálada samozřejmě také. Užili jsme si s vínem velmi příjemný večer.

V sobotu nás čekala cykloturistika. Naši cestu jsme skombinovali s Vínobusem a první úsek (nám již známý) jsme se vezli. Absolvovali jsme 2 vinné zastávky, v Novém Šaldorfu a v hotelu Vinice Hnanice. U vínka jsme přečkali dešťovou přeháňku a dál již pokračovali na kolech. Zajeli jsme si do Chvalovic, u stánku Waldbergu něco málo ochutnali, ale sklípky byly jinak zavřené. Užijeme si je až v polovině června. Dále naše cesta vedla směrem na Lampelberg, ale odbočili jsme ještě na Ječmeniště. Je tam jelení farma, byla doba oběda a mraky se po nebi nebezpečně honily. Vydatnou přeháňku jsme přečkali u dančí paštiky a jeleního plátku na hříbkách. Pak jsme pokračovali na Lampelberg, cesta v pohodě, jen po polních cestách, takže jsme do degustačního stánku vinařství Lahofer dorazili dosti zablácení. Pokochali jsme se výhledem, ochutnali vínka a pozdravili se opět s řidičem a průvodcem Vínobusu, který sem také dorazil. Pokračovali jsme na Havraníky a pak po již po silnici do Znojma. Večer jsme přijali opětovné pozvání na večerní ochutnávku v Louckám klášteru v rámci Putování. Celý den jsme tentokrát ochutnávali jiná vína než znovínská a tak nám večer vína chutnala ještě víc, než ve čtvrtek. Užili jsme si parádně i cimbálku.

V neděli jsme ještě zajeli do Šatova pro několik lahví z archivu a našli inzerovaný sklepní labyrint, který nás docela zajímal. Do labyrintu sice vodí skupiny alespoň 6 lidí, ale pan majitel u nás udělal výjimku a provedl nás. Ochutnali jsme moc dobré víno, dozvěděli jsme spoustu zajímavostí a domluvili si hned návštěvu při našem další pobytu na Moravě. Máme nový tip pro naše zákazníky. Celý víkend nám přálo počasí a opravdu jsme si ho s výborným vínem užili.